Ajalugu

Neidudekoor Kammerhääled alustas oma tegevust 2013. aasta veebruaris. Kooris laulavad neiud vanuses 19-27, koori ridades on lauljaid nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Tallinna Muusikakeskkoolist, Tallinna Ülikoolist ning Tallinna Tehnikaülikoolist. Kammerhääled on koor mis ühendab lauljaid väga erinevatelt aladelt, meie seas on nii instrumentaliste, õpetajaid, insenere, keskkonnateadlasi, heliloojaid, fotograafe, jne.

Oma esimese kontserdi andis koor 2013. aasta juunis mis osutus väga edukaks ning publikurohkeks. 2014. aasta suvel korraldas koor uuemuusika kontserttuuri Eesti kirikutes, kus tuli esitusele nüüdismuusika nii eesti- kui välismaa heliloojate poolt. Kontserdi lahutamatuks osaks oli valgustehnika kasutus, et rõhutada kirikute müstilisust ning suursugusust. Kontserdi valgustehnik oli Mari-Riin Villemsoo.

2014. aasta novembris oli Kammerhäältel huvitav projekt Riigikogus, kus salvestati Riigikogu digitaalne jõulukaart.

2015. aasta aprilli alguses võeti osa Eesti Naislaulu Seltsi võistulaulmiselt, kus neidudekoor Kammerhääled jäi jagama A-kategooria naiskoorides I kohta Tartu Ülikooli Akadeemilise naiskooriga. Samuti saavutati eripreemia kohustusliku laulu eest – Tauno Aints „Unelus”.

24.-26. aprillil toimunud rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2015” võitis Kammerhääled II-III koha nais- ja meeskooride kategoorias mida jäädi jagama kammernaiskooriga Sireen. I koha kaasaegse muusika kategoorias ning eripreemia pälvis koori esituses kõlanud Arvo Pärdi „Zwei Beter”.

3.-5. juunil 2016 toimunud X Pärnu Rahvusvahelisel koorifestivalil võitis Kammerhääled Grand Prix.

2016 aasta detsembris ilmub Kammerhäälte esimene plaat Pärt Uusbergi naiskoorimuusikaga.

Advertisements