Rahvusvaheline koorikonkurss „Tallinn 2015” tõi edu!

24.-26. aprillil toimunud rahvusvaheline koorikonkurss „Tallinn” 2015 oli Kammerhäälte jaoks edukas.
10419613_1643780515855301_6996160180028560918_nII-III koht nais- ja meeskooride kategoorias mida jäädi jagama kammernaiskooriga Sireen (dirigendid Tiiu Sinipalu ja Ülle ). I koht kaasaegse muusika kategoorias ning eripreemia Arvo Pärdi „Zwei Beter” esituse eest.

Tegemist oli väga kõrgetasemelise konkursiga, kust võttis osa 30 koori Austriast, Indoneesiast, Leedust, Lätist, Norrast, Rootsist, Saksamaalt, Sloveeniast, Soomest, Valgevenest ja Eestist. Festivalil osales üle 1000 laulja.
Žüriisse kuulusid Corki rahvusvahelise koorifestivali kunstiline juht John Fitzpatrick (Iirimaa), Grenoble’i Konservatooriumi professor Maud Hamon-Loisance (Prantsusmaa), Tromsø Ülikooli kaunite kunstide kateedri professor Ragnar Rasmussen (Norra), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Eesti Rahvusmeeskoori audirigent Ants Soots ja noortekoori Balsis kunstiline juht Ints Teterovskis (Läti).

Kõige suuremaks üllatuseks nii koorile kui dirigendile oli kindlasti väga hea esinemine ja tulemus kaasaegse muusika kategoorias. Eelmisel päeval oli nais- ja meeskooride kategooria võistulaulmine ning õhtul festivalikontsert. Järgmisel hommikul aga pidi kaasaegse muusika kategooriaks valmis olema juba kell pool kümme hommikul. „Me kindlasti kartsime seda esinemist kõige rohkem, kuna kellaaeg oli varane, samal hommikul kell 8 hakkas meil juba proov. Kuid see ühine energia ja kokkuvõtmine, mis laval sündis oli kindlasti see, mis publikule ja žüriile silma jäi. Täiesti uskumatuna muidu tuli ka Grand Prix´ vooru pääsemine ning parima kuue seas esinemine lõppkontserdil. See konkurss kasvatas meid väga ning liitis ühte ja andis hea platvormi jätkamiseks ning mõistmiseks, miks on vaja väga palju tööd teha.”

Advertisements